Необхідні документи для ТП додому

 Паспорт власника нерухомості;

 Ідентифікаційний код власника нерухомості;

 Документи, що підтверджують право власності на майно:

– Договір купівлі / продажу;

– Договір дарування;

– Договір міни;

– Договір іпотеки;

– Свідоцтво про спадщину;

– Свідоцтво про приватизацію;

– вирок суду.

 Старий Технічний паспорт на об’єкт нерухомості;

 Виїзд спеціаліста у зручний для вас час.

Технічний паспорт на будинок являє собою документ, що видається БТІ і містить у собі всю технічну інформацію про будівлю. Але на відміну, наприклад, від технічного паспорта на квартиру, паспорт додому включає більшу кількість інформації.

Технічний паспорт додому має бути складений за результатами первинної інвентаризації будівлі. Як правило, це робиться, коли будинок здається забудовником. Причому питаннями оформлення технічного паспорта додому займається саме будівельна компанія. А вже поквартирні технічні плани замовляють самі мешканці.

Технічний паспорт додому є незамінним документом, що містить у собі характеристики об’єкта нерухомості: призначення, площа, кількість поверхів, технічний стан будівлі, інвентаризаційна вартість, рівень благоустрою та інші відомості.

Технічний план – це інший документ, тому не варто їх плутати. На відміну від паспорта, план містить меншу кількість інформації: відомості про поверховість, рік введення будинку в експлуатацію, матеріал, з якого виготовлені зовнішні стіни, і т. д. При цьому головною перевагою технічних планів є те, що для їх складання не потрібно виїзду технічний інженер на об’єкт. Виняток становлять лише об’єкти незавершеного будівництва.

Для чого потрібен технічний паспорт на будинок? Технічний паспорт має досить широке поширення і сферу дії. Зокрема, він необхідний для:

1. Введення будинку в експлуатацію.
2. Вирішення питання спадщину.
3. Отримання іпотеки (вимагають банки).
4. Нотаріусів під час вирішення питання спадщину.
5. Здійснення операцій із продажу будівлі, будівлі чи споруди.
6. Виділення частки із спільної часткової власності.

Чим нам може допомогти виданий БТІ техпаспорт?
Насправді – техпаспорт на будинок – це не той документ, який треба отримати і покласти на полицю. У деяких випадках він може допомогти вам розібратися в ситуації, що склалася. Наприклад, коли ви укладаєте договір пайового будівництва, то в ньому може бути вказана одна площа об’єкта нерухомості. Але коли будинок вже зданий, може з’ясуватися, що площа, вказана в проектних документах, і фактично отримана площа відрізняється. У цьому випадку необхідно орієнтуватися на дані, які представлені у технічному паспорті на квартиру та технічному паспорті на саму будову. Відповідно, якщо площа зменшується у бік покупця, він має право вимагати від забудовника відшкодування за договором пайової участі. Якщо навпаки, то покупець має доплатити забудовнику.

Паспорт, що видається  БТІ містить серед інших даних інвентаризаційну вартість житла. Навіщо вона вам потрібна?

По-перше, визначення розміру податку житло.

По-друге, для розрахунку вартості вашої квартири під час отримання іпотеки від банку.

По-третє, ця сума знадобиться нотаріусу, якщо у спадкових справах, які він веде, поділена квартира між спадкоємцями.

По-четверте, якщо ви захочете виділити частку в натурі із спільної часткової власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *