Необхідні документи для НОТ укладання попереднього договору

 

При укладанні попереднього договору, сторони зобов’язуються в майбутньому  укласти та належним чином оформити основний договір, у межах визначених попереднім договором умов. Попередній договір містить термін, протягом якого необхідно укласти основний договір. Наслідки невиконання попереднього договору однієї зі сторін закладаються в текст попереднього договору. Здебільшого вони стосуються відшкодування збитків, які зазнала постраждала сторона. Особливістю попереднього договору і те, що він полягає у такій формі, як і передбачуваний основний договір. Якщо основним договором буде купівля-продаж нерухомості, то попередній договір повинен мати нотаріально засвідчену форму через те, що така форма є обов’язковою для основного договору.

Законодавчо посвідчення попереднього договору регулюється нормами Цивільного кодексу, Господарського кодексу, Законом України «Про нотаріат», Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», Декретом Кабінету Міністрів «Про державне мито».

Документи, необхідні для посвідчення попереднього договору:

 Паспорт та ідентифікаційний код від кожної сторони за угодою.
 Якщо особа перебуває у шлюбі, знадобиться паспорт, ідентифікаційний код чоловіка, свідоцтво про шлюб, а також нотаріальну згоду чоловіка на угоду.
 Якщо сторона по угоді вдівець/вдова, то необхідним документом також буде свідоцтво про смерть другого з подружжя.
 Правовстановлюючі документи на предмет угоди (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, свідоцтво про спадщину тощо). Слід зазначити, що сторони мають право оформити попередній договір щодо майна, за яким продавець ще не має документів і не має права власності, але його буде отримано в майбутньому (наприклад, при вступі у спадок).
 За умови, що учасником угоди виступає неповнолітня або малолітня особа, обов’язково потрібна згода органу опіки та піклування на проведення угоди, а також згода батьків (за їх відсутності – піклувальників або усиновлювачів).

Якщо стороною угоди є юридична особа – знадобляться:

 Установчі документи юридичної особи,
 Виписка з реєстру юридичних осіб,
 Документи, що підтверджують повноваження представника юридичної особи (Наказ про призначення директора)
 Протокол загальних зборів щодо укладення такого договору, за умови, що у статуті у директора не прописані повноваження укладати подібні договори). Представнику, у такому разі, обов’язково слід надати нотаріусу свій паспорт та ідентифікаційний номер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *