Як внести свою квартиру до Державного реестру

Реєстрація права власності здійснюється згідно із Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Державна реєстрація прав проводиться виходячи з заяви власника.

Для реєстрації права власності квартири у Державному реєстрі прав вам потрібно звернутись до територіального відділення державної реєстраційної служби (наприклад, вашого району, адресу можна знайти в інтернеті або уточнити за довідкою). Вам потрібний відділ, який займається саме речовими правами. Якщо об’єкт нерухомого майна розташований у межах території, на якій діють два та більше органів державної реєстрації прав, заява про державну реєстрацію прав подається до одного з таких органів на вибір заявника, тобто туди, куди вам зручніше.

Уповноважена особа суб’єкта державної реєстрації прав формує та роздруковує заяву у двох примірниках, на якій заявник, тобто особа, яка сформувала таку заяву, проставляє підписи. Звичайно, за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у заяві. Один примірник заяви надається заявнику, а другий долучається до документів, наданих для державної реєстрації прав.

Разом із заявою вам потрібно подати оригінали документів (а також зробити їх копії), необхідних для відповідної реєстрації, та документи, що підтверджують сплату адміністративного збору та/або внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав.

Такими необхідними для реєстрації документами є:

Паспорт.
Ідентифікаційний код.
Документ, що підтверджує право власності (договір, свідоцтво про право власності тощо);
Технічний паспорт;
Довідка БТІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *