Благодійний фонд – один із видів благодійної організації, тому перш ніж переходити до опису процесу реєстрації, давайте розберемося, що таке благодійна організація і для реалізації яких цілей вона створюється. На даний момент в Україні існує 3 види благодійних організацій, а саме:
Благодійне товариство – неприбуткова організація, що створюється не менш ніж двома засновниками, які беруть участь в управлінні суспільством і передають такому суспільству власні активи для досягнення статутних цілей.
Благодійна установа – неприбуткова організація, яка може бути створена одним або декількома засновниками, які не беруть участі в управлінні цією організацією. Засновник чи засновники затверджують статутний акт із переліком переданих активів, які організація використовуватиме за своєї діяльності.
Благодійний фонд – найбільш поширений вид благодійної організації, оскільки засновники беруть участь в управлінні фондом, стверджують статут, але при цьому не зобов’язані передавати організації власні активи для досягнення її цілей.
Виходячи з практики реєструються благодійні фонди найчастіше для:
1. допомоги армії;
2. допомоги незаможним і незахищеним верствам населення;
3. збору коштів на лікування.
Давайте розглянемо саму реєстрацію благодійного фонду
Звернувшись до наших досвідчених фахівців, Ви отримаєте повний комплекс послуг, консультації з усіх питань, що цікавлять Вас, підготовку унікально розроблений статут, повну підготовку документів і реєстрацію у всіх відповідних державних органах. Також наші юристи готують додатково пакет документів для подання до фіскальної служби та отримання Вашим благодійним фондом статусу «неприбутковості».
Документи для благодійного фонду:
● Копії паспортів засновників;
● Копії ІПН засновників;
● Юридична адреса.
Терміни:
– 1 місяць.
Питання для прояснення
Назва благодійного фонду, його місцезнаходження, склад органів управління, конкретна мета та поставлені завдання.
Досвід наших юристів дозволяє звести, витрачений час реєстрації благодійного фонду, до мінімуму.