В Україні змінять правила для забудовників!

В Україні до кінця 2020 року планують запровадити загальний реєстр усієї первинної нерухомості. Забудовники зможуть виставляти на продаж лише зареєстровані у ньому квартири

Нововведення покликане захистити інвесторів, вирішити проблему довгобудів та подвійного продажу квартир на первинному ринку, повідомила в ефірі ObozTV заступник голови фракції “Слуга народу”, представник Кабінету міністрів у Верховній Раді. Олена Шуляк.

За даними нардепа, з 2015 року українці щороку вкладають у первинну нерухомість понад 1 млрд євро. Проте ці інвестиції залишаються незахищеними.

Українці можуть інвестувати свої гроші в квадратні метри, а потім виявляється, що на будинок взагалі не було дозвільних документів… Десь було відверте шахрайство, десь не вистачило коштів у забудовника… Це проблема глобального масштабу для України”, – зазначила Шуляк.

Вона запевнила, що цілком реально унеможливити незаконне будівництво в Україні вже у найближчій перспективі – до кінця поточного року.

Над відповідним рішенням зараз працює комітет Верховної Ради з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Мін’юстом та експертним середовищем.

Це можна зробити таким шляхом. Забудовник спочатку отримує всі дозвільні документи, а потім додається до реєстру: причому там реєструється не просто будинок, а кожна квартира. Продавати квартири він зможе лише тоді, коли їх занесуть до реєстру. Нема квартир у реєстрі – продавати нічого не можеш. А до реєстру можеш потрапити лише тоді, коли є усі дозвільні документи. Реєстратор все перевірить”, – пояснила депутат.
Шуляк зазначила, що реєстр у тому числі вирішить проблему із “надбудовами”, коли проект 6-поверхового будинку в процесі будівництва раптом “перетворюється” на 20-поверховий.

>Якщо дозвільна документація на 6 поверхів – реєструються квартири, що знаходяться на шести поверхах. Хочеш продавати на 8, 9, 10? Потрібно змінити проектну документацію, отримати всі дозволи на зміну таких технічних параметрів. Забудовника перевірять, зареєструють, і тоді вже люди зможуть купувати. Тільки так”, – констатувала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *